Czy polskie obligacje są bezpieczne?Linki sponsorowane

Rozwój rynków finansowych sprawia, iż powstaje coraz więcej instrumentów finansowych. Jednym z takich instrumentów są tzw. CDS-y. Jest to instrument pochodny, który służy do przenoszenia ryzyka kredytowego. Cenę CDS-ów ustala się w oparciu o wartość odnośnego zobowiązania(ceną jest procentowa wartość zobowiązania). Głównym czynnikiem wpływającym na tą cenę jest ryzyko niewypłacalności podstawowego dłużnika. Natomiast poziom tego ryzyka określają agencje ratingowe poprzez niezależne raporty. CDS-y notowane są na rynku pozagiełdowym.

Ostatnio „Londyn” wycenił 5 letnie, polskie obligacje na 274 punkty bazowych-jest to nasz rekord wyceny. Wzrost ceny kontraktów na „polski dług” sprawia, że rynki szacują ryzyko niewypłacalności Polski na ok. 18 procent. Zła sytuacja gospodarcza w Strefie Euro dosięga powoli także najbardziej rozwiniętą gospodarkę w Europie(chodzi o niemiecką gospodarkę). Niemieckie CDS-y przekroczyły pierwszy raz w historii 100 punktów bazowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
Czy polskie obligacje są bezpieczne?, 9.5 out of 10 based on 2 ratings
26 września 2011


Podobne


Tagi


Jedna opinia o Czy polskie obligacje są bezpieczne?

    Polska ma ocenę ratingową na poziomie A. Zatem nasz kraj jest póki co wypłacalny i można śmiało kupować rodzime obligacje….nie posiadamy także greckich aktywów….

    Minister_Finansów;-)
    27 września 2011 o 10:48

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Banki z najlepszą stroną internetową – ranking „Kryształy Symetrii” 2011

„Kryształy Symetrii” to specjalny ranking oceniający użyteczosc stron internetowych banków. Chodzi o to, która witryna internetowa banku najszybciej prowadzi klienta...

Zamknij