Zysk Banku Pekao S.A – II kwartał 2011 rokuLinki sponsorowane

Raporty finansowe spółek giełdowych należą do jednych z bardziej oczekiwanych informacji przez inwestorów giełdowych. Sprawozdanie finansowe sporządzone zgodnie z wytycznymi i zasadami rachunkowości odzwierciedla kondycję finansową danej firmy. Wynik finansowy często przesądza o podjęciu przez inwestora giełdowego decyzji kupna/sprzedaży akcji spółki. W II kwartale 2011 roku Grupa Kapitałowa Banku Pekao S.A wypracowała zysk netto na poziomie 714,3 milionów złotych.

Jest to zysk lepszy od oczekiwań, gdyż rynek spodziewał się zysku w wysokości 686 milionów złotych. Ogólnie Biura Maklerskie w Polsce wskazywały na przewidywany zysk w przedziale od 666 mln zł do 702 mln zł. Najważniejsze składniki raportu finansowego Pekao S.A to przychody odsetkowe, z prowizji oraz odpisy z tytułu utraty wartości kredytów. Jeśli chodzi o przychody banku z odsetek to wyniosły one w II kwartale 2011 roku 1125 mln zł(analitycy oczekiwali 1098 mln zł). Wynik z prowizji minimalnie zaskoczył Zarząd Banku, gdyż był większy o blisko 32 mln zł od szacunków rynku na poziomie 613 mln zł. W badanym okresie odpisy z tytułu utraty wartości kredytów w przypadku Pekao S.A wyniosły 134,8 mln złotych.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
3 sierpnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Biometryczne bankomaty – Polska europejskim liderem biometrii

Prace nad projektem pierwszej maszyny do wypłaty gotówki były już prowadzone w I połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze...

Zamknij