Zmiany w programie Rodzina na swoimLinki sponsorowane

Jeśli chcesz skorzystać z dopłaty w programie rządowym ‚Rodzina na swoim’ zainteresuj się tematem właśnie teraz. Otóż od 1 kwietnia więcej mieszkań będzie objętych dopłatą do kredytu na ich zakup. Wszystko dlatego, że wzrośnie cena lokalu w większości miast.

Największy skok będzie można zaobserwować w Warszawie. Metr kwadratowy będzie mógł kosztować nawet 9816 zł, podczas gdy w chwili obecnej wynosi on 9080,40 zł. Tym samym więcej mieszkań będzie objętych programem.

Za taką cenę można będzie kupić nie 62% (jak dziś) tylko 74% mieszkań na rynku pierwotnym oraz wtórnym w stolicy. Duży wzrost będzie miał miejsce także w Katowicach.

Sytuacja jednak nie utrzyma się długo, dlatego o dofinansowanie warto starać się właśnie teraz. W czerwcu bowiem ma dojść do licznych modyfikacji w programie ‚Rodzina na swoim’. W kwietniu Sejm uchwali zaproponowane zmiany, które po podpisaniu przez Prezydenta wejdą w życie po 14 dniach.

Najważniejsza dotyczy mieszkań z rynku wtórnego, które zostaną z programu wykluczone. Dojdzie także do obniżenia pułapu cen, co w efekcie będzie skutkowało tym, że pula mieszkań gwałtownie się skurczy. Program ma trwać do końca 2012 roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
30 marca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Get Bank

23 maja bieżącego roku Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na przejęcie przez Getin Holding S.A 100 procent akcji Allianz Bank Polska...

Zamknij