Usługa faktoringu w Banku BGŻLinki sponsorowane

Informacje i opinie o usłudze faktoring w Banku BGŻ

Usługi faktoringowe skierowane są do organizacji, które poszukują innej formy  bieżącego finansowania niż kredyt gotówkowy. Umowa faktoringu ma charakter pośrednictwa handlowego. Bank nabywa w drodze cesji roszczenie o zapłatę należnych kwot przedsiębiorstwu z tytułu różnych zobowiązań. Jest to forma zabezpieczenia firm przed nieściągalnością należności.

Bank Gospodarki Żywnościowej należy do czołówki instytucji finansowych oferujących kompleksowe usługi faktoringowe. Nowoczesne rozwiązanie technologiczne (eBGŻ Faktor) daje możliwość wypłaty zaliczki w ciągu dwóch godzin od przesłania przez klienta informacji o wierzytelnościach. Konkurencyjność tej oferty podnosi niski koszt usługi. Na przykład brak kosztów niewykorzystania limitów-jest to dobra informacja dla firm działających na rynkach o charakterze sezonowym. Szczegółowe warunki faktoringu są ustalane przez bank indywidualnie z klientami- w zależności od potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Nowe usługi faktoringowe w BGŻ:

– faktoring pełny ( wykup wierzytelności z krajowych i zagranicznych transakcji; przejęcie ryzyka niewypłacalności kontrahentów)
– faktoring administracyjny ( zarządzanie wierzytelnościami klienta bez finansowania)
– faktoring odwrotny ( wydłużenie terminów płatności u dostawców klienta)

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
21 kwietnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Dostęp do banków w małych miejscowościach

Mieszkańcy małych miejscowości i wsi mają utrudniony dostęp nawet do podstawowych usług finansowych. Problem połowicznie rozwiązują banki spółdzielcze. Jednak ich...

Zamknij