Średnie oprocentowanie lokat w PolsceLinki sponsorowane

Polski sektor bankowy już dawno dostosował stawki oprocentowania depozytów do podwyżek stóp procentowych, których byliśmy świadkami na początku bieżącego roku. Obecny trend podwyżek stawek procentowych większości depozytów na polskim rynku to efekt walki o nowych klientów dla banku, którzy zapewnią stały dopływ gotówki. Jeśli przykładowe oprocentowanie lokaty kształtuje się w granicach 8 procent to już śmiało można powiedzieć o wojnie depozytowej polskich banków.

Prawdopodobnie banki działające w Polsce wyciągnęły wnioski z 2008 roku i na wypadek obecnych problemów płynnościowych w Strefie Euro zabezpieczają swoją bazę depozytową. Większość banków wabi nowych klientów wyższym oprocentowaniem tradycyjnych lokat terminowych. Jednak należy uważać na pewne chwyty stosowane przez instytucje finansowe. Zazwyczaj korzystniejsze oprocentowanie lokat jest dostępne dla „nowych środków” tzn. nadwyżki salda konta na dzień otwierania lokaty. Natomiast nowi klienci, aby skorzystać z bezpiecznej formy oszczędzania muszą założyć rachunek bankowy- z założenia darmowy, jednak za wydawaną do konta kartę płatniczą już trzeba uiścić opłatę.
Średnie oprocentowanie niektórych lokat terminowych w Polsce:
– lokaty 2 miesięczne: 5,7 procent
– lokaty 3 miesięczne: 6 procent
– lokaty 6 miesięczne: 6,2 procent
– lokaty 12 miesięczne: 6,3 procent

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
27 września 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Przelewy natychmiastowe – płatności w czasie rzeczywistym

W perspektywie kilku miesięcy, w procesie realizacji przelewów dojdzie do znaczących zmian, Już niedługo klienci banków w Polsce będą mogli...

Zamknij