O ile zmniejszy się rata kredytów w euro? – obniżka stóp procentowych w EBCLinki sponsorowane

Według Ekonomistów Europejski Bank Centralny do końca 2011 roku powinien obniżyć główną stopę procentową o 50 punktów procentowych. Nikt się nie spodziewał, że EBC dokona tego już w listopadzie. Jednak ostatnia czwartkowa obniżka to połowiczna realizacja planu, gdyż poziom głównej stawki procentowej zmalał o 25 punktów procentowych. Jest to pozytywna informacja dla ponad 75 tysięcy kredytobiorców w europejskiej walucie. Bowiem taka obniżka przekłada się(co prawda nie automatycznie) na wysokość raty kredytu.

Zazwyczaj banki dostosowują do zmian rynkowe stopy procentowe z małym opóźnieniem. Istnieje nadzieja, że od początku przyszłego roku kredytobiorcy w euro zapłacą mniejszą ratę. Z wyliczeń ekspertów rynkowych wynika, iż obniżka głównej stopy procentowej o 50 punktów procentowych spowoduje średnio spadek miesięcznej raty o 80 zł(w przypadku kredytu na 300 tysięcy złotych, zaciągniętego na 30 lat).

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
7 listopada 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Czy można odwołać przelew bankowy?

Systemy bankowości internetowej banków działających na polskim rynku są zazwyczaj przejrzyste i proste w obsłudze. Polacy coraz częściej opłacają rachunki...

Zamknij