Leasing urządzeń energooszczędnych w Banku Zachodnim WBKLinki sponsorowane

Bank Zachodni WBK przystąpił do Programu Finansowania Energii Zrównoważonej w Polsce. Program ten prowadzony jest przez PolSEFF. Bank poprzez spółkę BZ WBK Finanse & Leasing oferuje rolnikom oraz małym i średnim przedsiębiorcom finansowanie urządzeń energooszczędnych. BZWBK otrzymał środki finansowe w wysokości 15 mln euro w ramach umowy kredytowej z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju. Każdy z beneficjentów może otrzymać finansowanie do 1 mln euro-warunkiem jest aby nowa inwestycja przyczyniła się do oszczędności energetycznej na poziomie 20 procent w stosunku do poprzedniej technologii.

W ramach programu można kupić między innymi maszyny budowlane, wtryskarki, urządzenia rolnicze. Środki na realizację przedsięwzięć energooszczędnych można otrzymać w postaci leasingu lub pożyczki. To nie koniec dobrych wiadomości dla firm. Mianowicie oprócz atrakcyjnych warunków kredytowania przedsiębiorcy mogą uzyskać premię w wysokości do 15 procent projektu inwestycyjnego. Bank nie zapomniał także o profesjonalnych szkoleniach z zakresu korzystania z maszyn energooszczędnych. Ekonomiści Banku Zachodniego twierdzą, że chętnych na ten rodzaj leasingu będzie dużo. Według badań Europejskiego Stowarzyszenia Izb Przemysłowo-Handlowych ponad 74 polskich przedsiębiorstw w działalności bierze pod uwagę kwestię zużycia energii. Istotnymi barierami w tym względzie są wysokie koszty inwestycji. Podsumowując nowa oferta kredytowa BZWBK pozwoli polskim firmom podnieść jakość i efektywność produkcji. Dodatkowo korzystając z leasingu można obniżyć podstawę do opodatkowania.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.7/10 (3 votes cast)
Leasing urządzeń energooszczędnych w Banku Zachodnim WBK, 8.7 out of 10 based on 3 ratings
29 lipca 2011


Podobne


Tagi


Jedna opinia o Leasing urządzeń energooszczędnych w Banku Zachodnim WBK

    Może jestem zbyt sceptyczny, ale wygląda mi to na granie pod publikę i budowanie wizerunku pod transparentami „energooszczędność”, „ekologia” itp. A wiadomo, że chodzi przecież o zwykły biznes i wypracowanie zysków przez bank.

    Bartek
    19 czerwca 2012 o 13:23

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Gwarancje na uproszczonych zasadach dla firm – oferta BRE Banku

Pod nazwą „EFEKT” w BRE Banku kryje się zestaw najpotrzebniejszych usług i produktów dla podmiotów z sektora MŚP. W ramach...

Zamknij