ING Bank Hipoteczny zostanie włączony do ING Banku ŚląskiegoLinki sponsorowane

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na fuzję ING Banku Hipotecznego z ING Bankiem Śląskim. Cała transakcja będzie polegała na przeniesieniu majątku ING Banku Hipotecznego na bank przejmujący. Fuzja tych instytucji finansowych nie wpłynie na podwyższenie kapitału zakładowego ING Banku Śląskiego. Prezes Zarządu ING Banku Śląskiego-Małgorzata Kołakowska powiedziała, że: „(…)”Przejęcie ING Banku Hipotecznego wpłynie pozytywnie na współczynnik wypłacalności grupy.

Efekt finansowy tych zmian nie będzie widoczny(…)”. Dzięki tej operacji, Grupa Kapitałowa ING Banku Śląskiego będzie miała większe pole manewru jeśli chodzi o rozwój procesu kredytowania nieruchomości komercyjnych. Fuzja przyczyni się również do efektywniejszego wykorzystania kapitału. ING Bank Hipoteczny zyska na transakcji przede wszystkim ograniczenie szeregu ryzyk na które narażony jest bank w burzliwym otoczeniu, w którym prowadzi swoją działalność operacyjną. Zarząd banku widzi dużą szansę rozwojową w słabo rozwiniętym rynku hipotecznych listów zastawnych w naszym kraju.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
26 września 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Jak wykonać przelew SEPA?

Popularność europejskich przelewów rozwija się przede wszystkim wśród klientów biznesowych. Udział osób fizycznych na tle tej grupy klientów jest nadal...

Zamknij